Ndeshja me Italinë, mungojnë dy lojtarë, ja dënimi i ashpër për Berishën

berishaaaaNjë lëmsh i madh u bë pas ndeshjes me Izraelin. Mësohet se në ndeshjen e ardshme me Italinë, Shqipëria do të ketë dy mungesa të rëndësishme. Bëhet fjalë për Etrit Berishën dhe Berat Gjimshiti, të cilët për shkak të kartonit të kuq, ata nuk do të jenë të gatshëm.
Po ashtu, Berisha rrezikon të pezullohet me katër ndeshje, për shkak të gjestit ndaj sulmuesit izraelit. Tashmë rasti i portierit do të shqyrtohet nga Komisioni i Disiplinës në FIFA dhe gjithçka do të varet nga ajo që ka shkruar gjyqtari në raportin zyrtar të takimit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.