Ndeshja me Izraelin, blindohet “Elbasan Arena”

rama-berisha-elbasanarenaPas deklaratës zyrtare që ndeshja Shqipëri-Izrael do të luhet në “Elbasan Arena”, policia ka shtuar masat duke mos lejuar asnjë person të paautorizuar të hyjë në stadium.

Masat e shtuara të sigurisë vijnë pas alarmit të dhënë disa ditë më parë në lidhje me një sulm të mundshëm terrorist shkruan LajmiFundit.al.

Sipas burimeve sulmi ishte organizuar të bëhej në “Loro Borici” të Shkodrës, prandaj u bë i mundur edhe ndryshimi i stadiumit.

Ndeshja Shqipëri-Izrael nuk do të shtyhet dhe do të luhet në “Elbasan Arena” në orën dhe datën e planifikuar më parë./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Zbulohen fakte të frikshme për financat e Cristiano Ronaldos

Gazeta “El Mundo Deportivo” vazhdon të zbulojë informacione të reja rreth “parajsave ...