A e dini se kjo ndërtesë ndodhet në Shqipëri? Ja përse shërben

ndertesa-fushe-krujeNë pamje të parë mund të duket si ndonjë ndërtesë e NASA-s, apo ndonjë kompani tjetër gjigante diku në vendet e zhvilluara të botës.
Por, kjo ndërtesë ndodhet në Fushë-Krujë dhe mësohet se është një fabrikë cimentoje.
Cimentoja që prodhohet në këtë fabrikë përdoret për të ndërtuar ura e tunele në mbarë rajonin.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Arma” e re kundër terrorizmit, vendi që stërvit shqiponjat për të rrëzuar dronet

Franca prej kohësh është duke stërvitur shqiponjat për të kapur dhe rrëzuar dronët. ...