Më 20 nëntor 2016, ora 12.00, Shqipëria ndalon makinat në respekt të viktimave të aksidenteve

viktima-aksidenteMe 20 nentor 2016 ne ora 12.00 te mesdites, Shqiperia “ndalon makinat” ne respekt te viktimave te aksidenteve rrugore.

Ja cfare ka postuar ne faqen e saj Ministria e Brendshme dhe Policia e Shtetit:

Shih/Shpernda: Historia e vertete e nje aksidenti. Ne respekt te atyre qe kane humbur jeten e te atyre qe jetojne per te mos lejuar qe te humbasim perseri jete te tjera.
Neser eshte Dita Boterore ne Kujtim te Viktimave nga Aksidentet Rrugore.
Ndalo makinen 1 min ne oren 12.oo, homazh per jetet qe kane humbur ne rruget tona dhe jeteve qe duhet te mbrojme ne te ardhmen.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitjet e Rinasit, pendohet ‘truri’ i bandës, tregon emrat e bashkëpunëtorëve

I cilësuar si truri i grabitjeve, Admir Çerpija pranon përfshirjen në dy ...