Nata e karaokes kthehet në një tragjedi, humbin jetën 13 persona

karaokeNë Vietnam, një sallë karaoke u përfshi nga flakët duke e kthyer situatën në kaos. Sipas raportimeve të mediave vendase, kjo natë u kthye në tragjedi, duke lënë 13 viktima. MËsohet se zjarri shpërtheu në barin tetë-katësh në lagjen Cau Giay të qytezës Hanoi të martën pasdite.
Iu deshën 5 orë zjarrfikësve për të shuar flakët e mëdha. Dy policë u plagosën gjatë operacionit.
Zjarri u përhap në tre ndërtesa fqinje, si dhe dogji një makinë dhe motorrë jashtë në rrugë. Policia ndërkohë po punon për hetimin e shkaqeve të ngjarjes.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.