Mrekulli natyrore në oqeanin Indian, shikoni ujëvarën nënujore(Foto)

ujevare-nenujoreMrekullia e natyrës kalon përtej imagjinatës. KËtë mendim të jetë sapo të shohësh këtë mrekulli në oqeanin Indian. Bëhet fjalë për ujëvarë nënujore Le Morne Brabant, në Mauritus, një ishull në Oqeanin Indian, i rrethuar nga deti i kristaltë, plazhet e bardha dhe të paprekura si dhe natyra e virgjër.
Vështirë që një peizazh i tillë të mos tërheq vëmendjen. Ky fenomen i jashtëzakonshëm është formuar për shkak të rërës dhe ujërave të cekëta që sa vijnë e thellohen, transmeton syri.
Le Morne Brabant është një gadishull që ndodhet në jug-perëndim të Mauricius. Për të vlerësuar saktë ujëvarën duhet ta shikoni atë nga perspektiva ajrore.


Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

FOTO/ ‘Çmenduria’ e vlonjatit, u dërgon foto nudo të ish-të dashurës të panjohurve

Rrjetet sociale kanë marrë një hov të madh në gjithë botën dhe ...