United nuk gjen rehat, Mourinho me keq se Moyes e Van Gaal

111496-asOFqtWeZcNë krye me Mourinhon Manchester United nuk ka përmirësuar performansën.

Me ardhjen e Mourinhos u menduar se United do të ringrihej sërish, por në fakt nuk ka ndodhur kështu. Rezultatet e arritura nga paraardhësit e tij, David Moyes dhe Louis van Gaal, nuk lanë aq për të dëshiruar, gjë e cila edhe u kushtoi largimin.

Kliko per me shume info

Por, pas 10 ndeshjeve në krye me Mourinhon, Manchester United jo vetëm që nuk ka përmirësuar statistikat, por janë edhe më keq se sa me Moyesin dhe Van Gaalin.

Në krye me Moyesin Unitedi pas 10 ndeshjeve regjistronte 17 pikë, me katër fitore, dy barazime dhe katër humbje.

Në sezonin e kaluar, Van Gaal në këtë kohë numëronte 20 pikë, gjashtë fitore, dy barazime dhe dy humbje.

Ndërsa me Jose Mourinhon, pas 10 ndeshjeve kanë arritur 15 pikë, katër fitore, tre barazime dhe tre humbje, më e keqja është se Unitedi tani ndodhet më afër zonës që dërgon një ligë më poshtë, se sa skuadrave të kreut.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here