Mourinho s’heq dorë nga Hysaj, ja oferta e Manchester United

hysajInteresimet për mbrojtësin e kombëtares duket se janë shtuar në numër ashtu sikurse dhe vlera që ofrohet për këtë fundit.

Oferta e radhës vjen nga Manchester United, i cili duket se e ka shumë seriozisht idenë e transferimit të mesfushorit në merkaton e janarit.

Aktualisht mbrojtësi shqiptar është një nga lojtarët më të mirë të Napolit, paraqitja e mirë në thuajse të gjitha ndeshjet, ka tërhequr dhe vëmendjen e Hoze Mourinhos.

Oferta nga United është mjaft e majme, pasi shkon në plot 50 milionë euro, ndërkohë që ekipi anglez është i gatshëm të fusë edhe Mateo Darmian, nëse paratë nuk zgjidhin çështjen.

Kalimi i mbrojtësit shqiptar tek gjigantët anglezë do të ishte një nga surprizat e merkatos së radhës.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Pogba “provokon” Ibrën, suedezi e lë me ‘gisht në gojë’

Manchester United u shpall fitues i “EFL Cup” falë futbollistit Zlatan Ibrahimoviç ...