BMW prezanton motorrin mahnitës të së ardhmes

motor-bmwBMW Vision Motorrad Next 100 është motori i superheronjve të së ardhmes.

Ka vetëm pak ditë që prodhuesi gjerman ka prezantuar modelin e ri të motorit në Los Angeles.

Ky model sjell një koncept të ri, si nga forma ashtu edhe nga funksioni.

Trupi i tij është i mbuluar nga një guackë fibre karboni, emetimi i karbonit është zero dhe ka të përfshirë asistencë në pilotim dhe teknologji sensorësh me kamera.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

whatsapp

LISTA/ Lajm i keq! Whatsapp nuk do të punojë më në mijëra telefona

Një lajm i keq vjen nga Whatsapp. Mësohet se në fund të ...