Moti i keq, pezullohet puna në porte, trageti përplaset në Vlorë

vloreeMoti i keq dhe erërat e forta kanë sjellë probleme të shumta në portin e Durrësit dhe të Vlorës.

Në Vlorë puna e portit është bllokuar. Një prej trageteve që po ankorohej është përplasur me bankinën e portit.

Kjo ka bërë që kapitaneria të pezullojë për momentin punën. Reshjet e shumta dhe moti i keq ka bërë që edhe porti i Durrësit të pezullojë punën deri në qetësimin e motit.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

tirane-policia

Vdekja e mistershme e 24-vjecarit, flasin shokët: Mjekët i thanë “s’ke gje, e ke nga pija”

Një 24-vjecar është gjetur i pajetë në banesën e tij në zonën e ...