Moti i keq, pezullohet puna në porte, trageti përplaset në Vlorë

vloreeMoti i keq dhe erërat e forta kanë sjellë probleme të shumta në portin e Durrësit dhe të Vlorës.

Në Vlorë puna e portit është bllokuar. Një prej trageteve që po ankorohej është përplasur me bankinën e portit.

Kjo ka bërë që kapitaneria të pezullojë për momentin punën. Reshjet e shumta dhe moti i keq ka bërë që edhe porti i Durrësit të pezullojë punën deri në qetësimin e motit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitja në Rinas, zbulohen tre autorë të tjerë, ish-të dënuar në Greqi

Identifikohen tre autorët e tjerë të cilët kanë marrë pjesë në supërgrabitjen ...