Moti, sot dhe nesër ftohtë dhe shi

motiiGjatë ditëve të vikendit, vendi ynë do të karakterizohet nga masat relativisht të ftohta të ajrit, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK).

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 2-3 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-12gradë Celsius.

Në viset e ulëta do të ketë reshje shiu të intensitetit mesatar, kurse në viset malore parashihet të ketë reshje bore të intensitetit të dobët. Do të fryjë erë nga jugperendimi me shpejtësi 1-5m/s.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Haradinaj: Daçiç nuk ka më fuqi t’i fus duart në Kosovë si shefi i tij

Lideri i partisë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj përmes një ...