Moti në fundjavë, shi në qytete, borë në zonat malore

motiiiGjate dites se shtune, 12 nentor 2016, moti mbi vendin tone parashikohet te jete me vranësira dhe reshje shiu, lokalisht shtrengata dhe stuhi, ne zonat malore ne verilindje reshje debore ne lartesi.

Era do te jete me drejtim Verilindje – Veriperendim 1-25m/sek. Mjegull/Mjegullinë per shkak te reshjeve. Deti i forcës 6 me lartësi vale 5.0 metër.

Temperaturat parashikohen të jenë:

Vendet malore 5/10°C

Vendet e ulta 8/16°C

Vendet bregdetare 8/16°C

Moti te shtunen 12 nentor 2016

Moti te dielen, 13 nentor 2016

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Rama kujton 4 të vrarët e “21 Janarit”: U vranë nga pushkët e pushtetit

Me rastin e protestës së organizuar sot nga Partia Demokratike, kryeministri Edi ...