Moti keq, gjendje e rënduar në Tropojë, kërkohet ndërhyrja e ushtrisë(Foto)

14996290_331789360513700_342113776_nReshjet e shiut rëndojnë situatën dhe në Tropojë. Lajmi bëhet me dije nga deputetja demokrate e qarkut Kukës, Mimoza Hajdarmataj e cila ndodhet në Tropojë. Ajo raporton gjendjen e rëndë në atë zonë, duke deklaruar se rreth 15 shtëpi janë dëmtuar, si dhe ambulanca, ura dhe rrugët kryesore. Ajo kërkon ndërhyrjen e menjëhershme të ushtrisë.
“Situata në Tropojë emergjente. Si pasoje e reshjeve te shumta si dhe te erës së forte, janë dëmtuar rëndë rreth 15 shtëpi banimi, ambulanca, ura dhe rrugë kryesore që lidhin qytetin me njësitë administrative si dhe lidhëse të fshatrave. Fshatra të tërë pa drita dhe rreziku për rrëshqitje tokash vazhdon të jetë permanent.Përrenj të tërbuar si ai i Murataj, Dedaj, Mejdan, Lug i Zi, Shudenicë etj. po rrezikojnë jetën e banorëve të fshatrave përreth. Në terren duhet te zbresin dhe forcat e ushtrise”, shkruan Hajdarmataj.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. Meqe e ka thane kjo me siguri qe do shkoje edhe ushtria. Biles, ka mundesi edhe UFO-t te vine sepse ka thene kjo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Policia fillon aksion masiv kunder fares se kanabisit

Policia ka nisur një aksion masiv në të gjithë vendin, me qëllim ...