Borë e ngrica në veri, ja si do të jetë moti gjatë gjithë javës

boreVeriu i Shqipërisë është zbardhur sot nga dëbora, ngrica në rrugë e temperatura shumë të ulëta. Si pasojë e reshjeve të dëborës disa akse në veri kanë ngrirë duke u bërë problem për qarkullimin në rrugë.

Ndërkohë parashikohet që nga e merkura deri në fundjavë të ketë mot kryesisht të kthjellët por të ftohtë, ku temperaturat do të shkojnë nën zero në zonat malore, verilidnore dhe juglindore.

“Temperaturat variojnë; zonat bredetare nga 0 ne 1 grade C, zonat e uleta ne -3 apo -4 grade C dhe zonat malore deri ne -8 grade C. Fundjava do te sjelle rritje te temperaturave ne vend”- raporton Meteoalb.

/LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Horrorr në Zvicër, njerku masakron 29 vjeçarin shqiptar në sy të gruas

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Zvicër, ku një shqiptar është ...