Moti ekstrem gjunjëzon Italinë pas serisë së termeteve

Italia veriore është përfshirë nga një mot i keq, ku erërat e forta dhe shiu i rrëmbyeshëm kanë përmbytur shumë zona.

Agjencia italiane e lajmeve “Ansa” shkruan se dy nga rajonet më problematike janë Piemonte dhe Liguria, ku ka nisur edhe evakuimi i banorëve.

Për shkak të motit të keq shumë prej shkollave janë mbyllur ndërsa janë anuluar edhe shumë aktivitete të tjera. Sinoptikanët parashikojnë që situata e keqe e motit të vijojë edhe në ditët në vijim.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

avioni-rus

Rrëzohet një aeroplan rus mbi Detin Mesdhe

Një aeroplan luftarak rus, Su-33 është rrëzuar derisa ka tentuar të ulët ...