Moti ekstrem gjunjëzon Italinë pas serisë së termeteve

Italia veriore është përfshirë nga një mot i keq, ku erërat e forta dhe shiu i rrëmbyeshëm kanë përmbytur shumë zona.

Agjencia italiane e lajmeve “Ansa” shkruan se dy nga rajonet më problematike janë Piemonte dhe Liguria, ku ka nisur edhe evakuimi i banorëve.

Për shkak të motit të keq shumë prej shkollave janë mbyllur ndërsa janë anuluar edhe shumë aktivitete të tjera. Sinoptikanët parashikojnë që situata e keqe e motit të vijojë edhe në ditët në vijim.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Gjenden në det 27 trupa të pajetë të migrantëve

Trupat e pajetë të 27 migrantëve janë gjetur në Libi, ndërsa 13 ...