Moti i keq në Lezhë, rreth 200 trupa ushtarakë në ndihmë të banorëve

permbytjet2016Vazhdon moti i keq në LEzhë. Mësohet se një sërë problematikash janë shfaqur në të gjithë territorin e Qakut të Lezhës. Për këtë gjendje, Emergjencat Civile kanë kërkuar ndihmen e ushtrisë.
Sipas burimeve, rreth 200 forca ushtarake ndodhen në Lezhë, duke punuar për rikthimin e normalitetit në shumë zona ku janë konstatuar probleme. Ndrek Mhilaj, Shefi i Emergjencave Civile në Prefekturen e Lezhës deklaroi se ndërhyrje ka patur në argjinatura rrugë dhe ura të dëmtuara gjatë ditëve me reshje. E po ashtu, mësohet se ndërprerja e reshjeve gjatë dites së diele ka sjellë dhe një përmirësim të situates në të gjithë Qarkun e Lezhës, ku nga të dhënat e funsit bëhet e ditur se sipërfaqet e tokave të përmbytura janë reduktuar ndjeshem.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitja në Rinas/ Zbardhet dëshmia e Admir Çerpjes: Si u njoha me Muratajn

Admir Çerpja i penduari i bandës së grabitësve të 7 milion eurove ...