Moti i keq në Itali, dy të vdekur në Romë

moti-italiGjatë pasdites së sotëm një mot i keq me reshje të shumta shiu e erë të forta ka shkatuarr deri më tani dy viktima në komunën Ladispoli në provincën veriore të Romës.

Zyra e mbrojtjes civile informon se moti i keq ka shkaktuar mjaft rrugë të përmbytura, pemë të rrëzuara e dëme të mëdha në shumë ndërtesa e banesa në Ladispoli por dhe në qytetin e Romës.

Një nga viktimat në komunën e Ladispolit është goditur nga shëmbja e fasadës së një pallati.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Zbulohen pamjet e tmerrshme në burgun e ISIS-it, ja si trajtoheshin femrat (Video)

Një video ku tregon jetën mjerane të femrave skllave ‘’viktimë’’ e ISIS-it, ...