Parashikimi i motit, ja cfarë pritet të ndodhë në fundjavë

moti-lajmifunditMeterologët shprehen se deri të premtën moti do të jetë i qëndrueshëm ku sdo të ketë reshje dhe temperaturat do të jenë të ulëta, në disa zona edhe nën zero.

Ndërkohë, parashikohet që në fundjave i gjithë territori i Shqipërisë të karakterizohet nga reshje shiu e dëbore.

Në zonat malore do të ketë reshje dëbore me intensitet të ulët. Temperaturat do te pesojne rritje te lehte, diten e enjte dhe te premte por fundjava do te sjelle rritje me te ndjeshme te tyre, sipas Meteoalb.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vajza shqiptare tregon hallin e jetës: Dashuroj një djalë, por ai s’ka…

Një vajzë ka një hall të madh. Ajo është njohur me një ...