Parashikimi i motit për ditët në vijim, dhjetori i ftohtë e me reshje bore

moti-lajmifundit3 ditët e mbetura të nëntorit do të karakterizohen me shira me intensitet të ulët thuajse në të gjithë territorin e vendit.

Ndërsa gjatë javës së parë të dhjetorit temperaturat do të ulen ndjeshëm në mbarë vendin, duke sjellë edhe reshje dëbore në disa zona të vendit, kryesisht në zonat malore.

Dita më e ftohtë e javës pritet të jetë e mërkura, nga 9 në minus 2 gradë celcius në kryeqytet, në Vlorë 10 dhe -1, në Kukës 2 dhe -6, në Korçë -1 dhe -8 ndërsa në Shkodër 8 dhe -1 gradë celcius.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Nxënësit në gjimnazin e gjuhëve të huaja “Asim Vokshi” tentojnë të shkojnë në protestë, drejtoresha i mbyll në shkollë

Disa gjimnazist mëngjesin e sotëm kanë tentuar të bojkotojnë mësimin për të ...