Bëhuni gati! Po vjen i ftohti polar deri në -7 gradë celsius!

motiiiMeterologët paralajmërojnë se nga dita e shtunë e në vazhdim do të fillojë rënia e temperaturave.

E gjithë siperfaqja e vendit do të dominohet nga vranësira, të cilat do te shtohen duke gjeneruar shira lokale në pjesën më të madhe të vendit.

E shtuna dhe e diela do të jenë me reshje shiu ndërkohë që e hëna nis me mot të kthjellët, por shumë i ftohtë.

Dita me e ftohtë e javës do të jetë dita e mërkurë, ku termometri do të zbresë deri në -7 apo – 8 gradë në zonat malore.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie në të dy vlerat ekstreme. Kjo situatë vjen si pasoje e masave ajrore të thata dhe të ftohta me origjine lindore – verilindore.klan

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vdekja e 16-vjeçares, dëshmia e taksistit: Si humbi ndjenjat dhe më pas…

Disa ditë pas rihapjes së hetimeve, nga autoritetet greke, për vdekjen e ...