Bëhuni gati! Po vjen i ftohti polar deri në -7 gradë celsius!

23
Kliko per me shume info

motiiiMeterologët paralajmërojnë se nga dita e shtunë e në vazhdim do të fillojë rënia e temperaturave.

E gjithë siperfaqja e vendit do të dominohet nga vranësira, të cilat do te shtohen duke gjeneruar shira lokale në pjesën më të madhe të vendit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

E shtuna dhe e diela do të jenë me reshje shiu ndërkohë që e hëna nis me mot të kthjellët, por shumë i ftohtë.

Dita me e ftohtë e javës do të jetë dita e mërkurë, ku termometri do të zbresë deri në -7 apo – 8 gradë në zonat malore.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie në të dy vlerat ekstreme. Kjo situatë vjen si pasoje e masave ajrore të thata dhe të ftohta me origjine lindore – verilindore.klan

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here