Mos hezitoni, ja pyetjet që duhet t’i bëni partnerit në takimin e parë

first-date-couple-lunchShumë njerëz ndihen të lodhur nga takimet e pasuksesshme dhe si përfundim kërkojnë të gjejnë një partner për një marrëdhënie serioze.
Fillimisht ju nuk jeni të sigurt si ta gjeni këtë person, por duhet të keni parasysh që të vendosni disa kritere me veten tuaj. Në qoftë se do dilni në takim për herë të parë me një person të ri dhe mendoni se ai mund të jetë personi i duhur për të krijuar diçka serioze duhet t’i bëni atij 5 pyetje.
Kjo nuk do të thotë që ta bombardoni në pyetje, por duke biseduar, me stil, bëni këto pyetje, për t’u njohur më tepër me të dhe për të vendosur në qoftë se ai është një partner ideal për një marrëdhënie të shëndetshme apo vetëm për “one night stand”.
Ju jeni më shumë introvert apo ekstrovert?
Cili është vendi juaj më i preferuar në botë?
Si ju pëlqen ta kaloni kohën e lirë?
Ku e keni kaluar fëmijërinë?
Për çfarë jeni duke kërkuar në këto momente?/blitz/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Tropojani kërcënon me jetë Missin shqiptar: I nxori fotot nudo 100% të së motres

Egla Harxhi është “Miss Shqipëria 2007” dhe prej kohësh po zhvillon karrierën ...