Momenti tragjik i rrëzimit të avionit në Kolumbi (Video)

avioni-rrezuarAksidenti tragjik i avionit me futbollistë, i mori jetën më shumë se gjysmës së personave në avion. Fatkeqësisht vetëm pesë persona kanë arritur të mbijetojnë pasi avioni me të cilin ata udhëtonin u rrëzua në afërsi të qytetit të Medellinit të Kolumbisë.
Në internet u transmetuan sot pamje nga momenti i rrëzimit të avionit model “British Aerospace 146” i kompanisë ajrore boliviane “LAMIA Airlines” që transportonte gjithsej 81 persona, 72 pasagjerë dhe nëntë anëtarë të ekuipazhit. Mes pasagjerëve në bord ishin dhe futbollistë të ekipin brazilian “Chapecoense”
Avioni u rrëzua në një zonë malore në rajonin e Cerro Gordo, në komunën e La Union, rreth 50 kilometra larg Medelinës, qyteti i dytë më i madh në Kolumbi.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Shifra e frikshme, vrasjësja e Kim Jong Nam u pagua vetëm ….

Gruaja indoneziane e arrestuar për vrasjen e gjysmëvëllait të liderit koreano-verior ka ...