Video/ Momentet dramatike kur tërmeti 7.4 ballë “shkund” Japoninë

termeti-japoniNjë tërmet me magnitutë 7.4 ka shkundur Japoninë një ditë më parë. Tërmeti ka rënë në veri-lindje të Japonisë pranë Fukushimës e ndjekur nga cunami.

Kamerat e vendosura kanë arritur të filmojnë tronditjen që kanë pësuar ndërtesat dhe panikun e njerëzve brenda stacionit të trenit.

Një orë pas tërmetit bregdeti lindor i Japonisë është përballur dhe më një cunami më dallgë tre metra të larta, të cilat arritën deri në brendësi të lumit Sunaoshi në Tagajo.

Sikurse duket dhe në videon e regjistruar në 6 të mëngjesit sipas orës lokale duken qartë lëkundjet e tokës, por edhe momentin e nisjes së cunamit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Arrihet marrëveshja e armëpushimit në Ukrainë

Një armëpushim i ri është arritur për Ukrainën lindore, por disa separatistë ...