Mjekësia këshillon, shëroni diabetin pa ndihmën e ilaçeve, ja receta natyrale…

111Grupi i sëmundjeve metabolike kur nivelet e sheqerit në gjak janë të larta për një periudhë të gjatë kohore njihet si diabet.

Diabeti shfaqet kur pankreasi nuk është i aftë të prodhojë mjaftueshëm insulinë dhe, si rezultat i kësaj, gjendet shumë glukozë në gjak. Prandaj, trupi nuk mund të prodhojë mjaftueshëm insulinë për t’i mirëmbajtur nivelet normale të glukozës në gjak, transmeton Telegrafi.

Kliko per me shume info

Por, fatmirësisht ekzistojnë disa mënyra për ta kontrolluar këtë sëmundje dhe për të pasur një jetë normale.
Simptomat e diabetit:

LEXO EDHE:  Keni plane për fundjavën? Mësoni më parë si do të jetë moti

– Humbja e peshës

– Etje e tepërt

– Uri

– lodhje

– Probleme me lëkurë

Më poshtë e keni një ilaç natyral i cili i largon lëngjet e tepërta dhe i normalizon nivelet e sheqerit në gjak.

Përbërësit:

– Një pras me rrënjë

– Dy litra ujë mineral

Pastrojeni mirë prasin dhe vendoseni atë në një shishe të mbushur me 60 ml ujë. Lëreni ashtu për 24 orë.

LEXO EDHE:  Ushqimet që duhet të konsumoni për të reduktuar stresin

Këtë pije konsumoni ditën e nesërme në vend të ujit dhe metodën përsëriteni derisa t’i vëreni rezultatet. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here