Ky është misteri i djalit që nuk rritet

misteri-djaliKur ishte vetëm 18 muajsh, Cohen Yau ndaloi së rrituri. Tashmë 6 vjeç, ai është vetëm 89 centimetra i gjatë, 25 centimetra më i vogël se moshatarët e tij dhe është i detyruar të veshë rroba për fëmijë 2 – vjeç.

Siç shkruan britanikja “The Sun”, Cohen lindi me peshë normale, por refuzonte të hante dhe mjekët menduan fillimisht se kishte probleme me tretjen.

LEXO EDHE:  Jetët tona do ndryshojnë drastikisht më 30 prill, ja çfarë do ndodhë
Kliko per me shume info

Kur nëna e tij Kate ia doli që ta ushqente, i vogli shkoi në shtëpi, megjithatë mjekët u alarmuan sërish kur dalluan se pasi mbushi 18 muaj, ai nisi të mos rritej më.

Çdo test i realizuar, ai i skeletit, homorneve e geneve, dolën të gjitha në rregull, por Cohen shkoi në klasë të parë 3 herë e gjysmë më i vogël se bashkëmoshatarët e tij.

LEXO EDHE:  Shenjat që ai ju do për seriozisht, ja si ta kuptoni që është i marrosur pas jush

Në Janar të këtij viti, prindërit e nënshtruan në një trajtim me hormone sintetike rritjeje tepër të fortë. Ai injektohej dy herë në ditë me Incelux. Ky ilaç i pa testuar që i shtoi Cohen 2 centimetra gjatësi, por ai kishte efekte anësore, si rrjedhje të vazhdueshme gjaku nga hundët.

Ai i është nënshtruar me qindra testeve, por mjekët nuk kanë arritur ende ta diagostikojnë Cohen.klan

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here