Studentja që “ngjyrosi”ministren Nikolla: Garda më tërhoqi zvarrë

mirela-rukoo“Garda me terhoqi zvarre, me erhoqen nga kycet ndersa ne polici u sollen korrekt”.

E ftuar sonte në emisionin “Zonë e Lirë”, në Televizionin Klan, ka qenë Mirela Ruko, studentja e cila një ditë më parë hodhi salcë mbi Ministren e Arsimit, Lindita Nikolla.

Kliko per me shume info

Për Arjan Çanin, 24 – vjeçarja tha se ishte rastësi që e ndërmori ajo këtë veprim dhe se mund të kishte qenë kushdo tjetër nga Lëvizja për Universitetin. Ruko pranoi se kishin kohë që e planifikonin një gjë të tillë.

“Kemi qenë rreth 10 veta tek aktiviteti në fjalë dhe nuk e dinim nëse Ministrja do të vinte. Ta pranojmë, kishim kohë që e ndiqnim dhe kur erdhi ne treguam aktin tonë të protestës për të gjitha vendimet që ajo ka marrë. Ajo u tremb dhe bërtiti, por nuk ndjeva keqardhje sepse veprimi nuk ka të bëjë me reagimin tim emocional, por me vuajtjet që Ministrja u ka shkaktuar studentëve”.

24 – vjeçarja tha se prisnin një reagim të Ministes Nikolla që është dorëheqja e saj.

“Presim reagimin e Minisres së Arsimit dhe dorëheqjen e saj. Ligji për arsimin mendojmë se duhet anuluar. Ne kemi kërkuar, kemi bërë mjaftueshëm protesta, por jemi përballur me heshtjen e drejtuesëve tanë.

2 COMMENTS

  1. Vetem te terhoqen zvarre? Mire do te kishin bere qe gjithe naten te q… para e mbrapa sa te behej p… dhe b… zgarve e te mos shkonte me mendja per gjera te tilla.

  2. je me fat sonja KU..VE, se po tja kishe bere ndonje ministri te kohes se saliut mund te haje ndonje plumb bytheve. Ne 21janar mileti dolen ne protesta paqesore dhe ( garda e tij), saliu vrau 4 veta. Po mire nga siset te terhoqen zvarre? Sa do doja te isha gardist !!!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.