Reagon ministri grek i Mbrojtjes: Nuk i trembemi shqiptarëve

ministri-grekMinistri grek i Mbrojtjes, Panos Kammenos deklaron se ushtria e Greqisë nuk i trembet as turqve dhe as shqiptarëve. Një ditë pas intervistës së kryeministrit Rama në mediat greke, ku foli për çështjet pezull mes Shqipërisë e Greqisë, ministri Kammenos deklaroi se nuk ka frikë nga turqit dhe shqiptarët. Edhe pse kryeministri Rama siguroi se nuk ka projekt të Shqipërisë së bashkuar, pala greke sërish nuk ‘’dorëzohet’’.

Ministri grek e bëri këtë deklaratë në një takim me Forcat e Armatosura në Selanik, pasi ministria Mbrojtjes në Greqi po përpiqet që të joshë të rinjtë që të bëhen pjesë e ushtrisë me anë të nxitjeve për trajnime të ndryshme, ku së fundmi kanë arritur një marrëveshje me Microsoft sa i takon fushës së teknologjisë.

Kliko per me shume info

I pyetur mbi deklaratat e fundit që kanë ardhur nga Shqipëria dhe Turqia ai u përgjigj: “Forcat Ushtarake të Greqisë janë të fuqishme dhe nuk kanë asnjë frikë as nga shqiptarët dhe as nga turqit”.

1 COMMENT

  1. JUVE SKENI FRIKE ?????

    PO JU VDISNI NGA FRIKA IMAGJINO QE E DINI SHUM MIRE SE CFARE USHTRIE DHE ARMATIMI KA SHQIPERIA E JU SILLNI TANKET NE KUFI KJO TREGON SESA I MADH ESHTE LEPURI NE BARKUN TUAJ MJAFTON TE PERMENDIN CAMERINE SHQIPTARET SJU ZE GJUMI LEGENA BYTHSHPUAR

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.