Dikur një taksiste, sot një miliardere nga YouTube (Foto)

UntitledRastësitë dhe mrekullitë ekzistojnë! Këtë shembull na e tregon një 36- vjecare nga Britania. Gruaja, e quajtur Natasha Lee ishte shofere taksie, por qëkur zbuloi sesi të bënte para nga YouTube, ajo ka hequr dorë nga profesioni.

Por cili është profesioni i saj i ri?
Lee poston video që shihen nga miliona persona, ku i mëson atyre sesi të lyejnë thonjtë. Ajo ka krijuar edhe një studio ku regjistron videot.
E pakënaqur nga puna si taksiste, 36 – vjeçarja nga Britania vendosi që pasionin që kishte për thonjtë ta çonte më larg.
Ajo filloi një kurs dhe pasi zbuloi dikë që postonte video në YouTube vendosi të bënte të njëjtën gjë.
Ish- taksistja bëri edhe një trajnim 6 mujor tek ëebsite i videove dhe tashmë ka miliona shikues dhe bën aq të ardhura sa nuk ka nevojë të bëjë punë tjetër.

LEXO EDHE:  Shenjat që ai ju do për seriozisht, ja si ta kuptoni që është i marrosur pas jush
Kliko per me shume info

 

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here