Milano, shkatërrohet grupi kriminal, trasportohej nga Shqipëria

policia-italianePolicia e Milanos shkatërron grupin kriminal në Milano. Mësohet se të blutë kanë kanë lëshuar 45 urdhërarreste në përfundim të hetimeve të nisura 3 vite më parë, në nëntor të 2013-ës, në bazë të së cilit policia italiane ra në gjurmët e një grupi të mirëorganizuar kriminal i përbërë kryesisht nga italianë dhe amerikano-jugorë. Të dhënat tregojnë se droga transportohej nga Peruja në Holandë dhe nga Shqipëria për tu depozituar më pas në një bazë në rrugën Via Padova të Milanos.

Në bazë të hetimeve rezulton se ky grup trafikonte kokainë dhe marijuanë. Ndërsa kokaina sigurohej në Peru, marijuana ishte eksluzivitet i Shqipërisë.

Kliko per me shume info

Në kuadër të operacionit “Rubens” policia arrestoi edhe disa shpërndarës të këtij grupi, në disa zona të Milanos, por ende nuk janë publikuar identitet e tyre. Nuk dihet nëse mes të arrestuarve ka edhe shqiptarë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.