Reshjet e dendura të shiut, Meteoalb jep alarmin: Ja zonat e rrezikuara

reshje-durresShirat e dendura në disa zona të Shqipërisë janë rikthyer këtë mëngjes, ndërkohë Meteoalb ka dhënë alarmin për zonat veriore ku situata pritet të jetë më problematike ndërsa temperaturat do ulen ndjeshëm.

Meteoalb njofton se më problematike situata do te paraqitet në zonat veriore pasi shirat do të jenë deri ne 80 mm, ndërsa shira të intensitetit mesatar do të jenë në zonat qendore dhe jugore duke shënuar deri ne 50 mm”.

Dita e sotme do të vazhdojë me intensitet reshjeve ndërsa të dielën pritet të përmirësohet situata.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Zbardhet dëshmia, vajza tregon tmerrin: Si më përdhunoi shoferi i furgonit

Zbardhet dëshmia e vajzës që denoncoi një 28-vjeçar për përdhunim. Ngjarja ka ...