Rizgjedhja në krye të LSI-së, Meta ka një mesazh nga Gjermania për mbështetësit

meta2016Kreu i LSI-së, Ilir Meta ka falenderuar të gjithë anëtarët e kësaj partie, të cilët e rizgjodhën sërish.

Meta ndodhet për një vizitë në Schlesëig-Holstein të Gjermanisë, ku do të takohet me kryeministrin dhe kryeparlamentarin e këtij landi.

Kliko per me shume info

Kru i LSI-së ka falenderuar edhe dy konkurrentët e tjerë në garë, Shezai Rrokajn dhe Përparim Spahiun, për idetë që ata sollën gjatë fushatës. Meta u shpall sot fitues me 76% të votave.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here