Ilir Meta rizgjidhet kryetar i LSI-së, ja votat që morën kandidatët

meta16Ashtu si edhe pritej Ilir Meta është rikonfirmuar për një tjetër mandat në krye të Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Meta kryeson garën me 76 për qind të votave,  ose 31.815 të votave, duke lënë pas Përparim Spahiun, me 12 për qind ose 5605 vota dhe Shezai Rrokajn me 11.9 për qind, ose 4982 vota, bën me dije përfaqësuesja e LSI-së përmes një deklarate për media.

Rreth 225 qendra votimi u hapën dje në mbarë Shqipërinë për zgjedhjen e kreut të ri të partisë dhe 2400 delegatëve.

Kliko per me shume info

One comment

  1. hahahahaha, fushate jo llafe, rizgjedhje , jo shaka, hahahahahaha…..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

andrea-stefani

Rama për Andrea Stefanin: Lajm tronditës për humbjen e një patrioti, gazetar i pakompromis

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas lajmit për ndarjen nga jeta të ...