Meshkujt tullacë janë më të dëshiruar nga femrat, arsyeja?

111Preferencat ndaj meshkujve janë të ndryshme, por në këtë artikull, do të japim disa arsye pse meshkujt pa flokë janë më tërheqës se meshkujt që kanë flokë.
Rënia e flokëve për shumicën e meshkujve edhe në moshë të re, është stresuese, por tashmë nuk duhet ta vrisni mendjen pasi prefererohen më shumë nga femrat. Ja disa arsye pse ndodh kjo gjë, sipas ekspertëve:
1. Edhe pse kohët ndryshojnë sërish janë në trend. Gjithmonë do ketë meshkuj që do mbeten pa flokë me kalimin e viteve, prandaj syri i njerëzve është mësuar me to. Edhe pse ka metoda të ndryshme për t’i mbjellë flokët, sërish pamja e tyre pa flokë nuk do dukej keq te të tjerët.
2. Nuk të bezdisin për pamjen e tyre të jashtme. Këta meshkujt janë shumë praktikë dhe nuk e vrasin mendjen si duken, në krahasim me ata meshkuj që kanë flokë dhe merren shumë me rregullimin e flokëve. Meshkujt pa flokë, duken bukur edhe pa qëndruar para pasqyrës.
3. Janë të mirë në shtrat. Shkencërisht është vërtetuar se meshkujt tullacë e kanë të lartë nivelin e testosteronit në krahasim me meshkujt me flokë. Si pasojë, janë më të mirë në seks dhe dëshirën e kanë më të madhe për marrëdhënie seksuale. Burimi: Metro.co.uk.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.