Rama në bunker, ish-të përndjekurit mesazh në “qiell” me dron: Kërko falje për vrasjen e Havzi Nelës!

banderolaNjë pankartë ngrihet ditën e sotme ndërkohë që kryeministri Edi Rama ka përuruar hapjen e bunkerit të komunizmit pranë ambienteve të Ministrisë së Brendshme. MËsohet se të përndjekurit kanë protestuar jashtë dhe kanë ‘përshëndetur’ kryeministrin Edi Rama me një pankartë që ngrihej nga një dron lart.

Në pankartë shkruhej “Edvin Kristaq Rama kërko falje për vrasjen e Havzi Nelës!”. Që prej nisjes së punimeve për ndërtimin e këtij bunkeri, të përndjekurit por edhe opozita kanë qenë kundër.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Rama kujton 4 të vrarët e “21 Janarit”: U vranë nga pushkët e pushtetit

Me rastin e protestës së organizuar sot nga Partia Demokratike, kryeministri Edi ...