Rama takon Merkel në Gjermani, kjo është “Fotoja e Ditës” për kryeministrin

rama-merkel-foto-e-ditesKryeministri Edi Rama ka publikuar sot “foton e ditës” me kancelaren gjermane Angela Merkel.

Rama ishte sot në Gjermani, ku zhvilloi një konferencë për shtyp sëbashku me kancelaren Angela Merkel, ku shprehën vendosmërinë për të punuar së bashku në procesin e anëtarësimit të Shqipërisë në BE.

Kliko per me shume info

Nga ana tjeter kancelarja tha se vendi ynë duhet të pëmbushë pesë prioritetet kyçe si dhe të realizojë zgjedhje të ndershme në 2017-ën.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here