Rama takon Merkel në Gjermani, kjo është “Fotoja e Ditës” për kryeministrin

rama-merkel-foto-e-ditesKryeministri Edi Rama ka publikuar sot “foton e ditës” me kancelaren gjermane Angela Merkel.

Rama ishte sot në Gjermani, ku zhvilloi një konferencë për shtyp sëbashku me kancelaren Angela Merkel, ku shprehën vendosmërinë për të punuar së bashku në procesin e anëtarësimit të Shqipërisë në BE.

Nga ana tjeter kancelarja tha se vendi ynë duhet të pëmbushë pesë prioritetet kyçe si dhe të realizojë zgjedhje të ndershme në 2017-ën.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Deputetja i bashkohet protestës, Bregu: Jam kundër bojkotit të zgjedhjeve

Deputetja Majlinda Bregu ka marrë pjesë për herë të parë në protestën ...