Mediat greke vazhdojnë sulmet: Edi Rama, kukull e Erdogan

rama-erdoganMediat greke vazhdojnë ‘sulmet’ ndaj kryeministrit Edi Rama, pas deklaratës së tij se ‘Himara është shqiptare’ dhe ‘Akropoli mbijetoi falë shqiptarëve’.

Gazeta ‘thepressroom’ e cilëson kryeministrin shqiptar, si kukull politike të presidentit të Turqisë, Erdogan në Ballkan.

“Autoritetet shqiptare provokuan duke shkatërruar shtëpitë që u përkasin grekëve në Himarë, ndërsa kryeministri i Shqipërisë e përshkallëzoi provokimin me një postim në Facebook, si përgjigje e një deklarate të Ministrisë së Jashtme greke.

Edi Rama, i cili është një kukull politike e Rexhep Erdoganit, në Ballkan dhe Shqipëri, pohon se “Himara është shqiptare” dhe se “Akropoli mbijetoi në sajë të një shqiptari!”- shkruan gazeta greke tri dite pas debateve mes dy vendeve ne lidhje me ceshtjen e Himares.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Artan Fuga: Fevziut duhet ti kërkojnë falje nga cadra e protestës së PD

Nga Artan Fuga Bravo Blendi Fevziu ! ———————————– Unë nuk jam ndonjë ...