Mbyten gjatë xhirimeve, deklarohen të vdekur dy yjet e filmave indianë

mbyten-aktoret-indianeDy yjet e filmave indianë Anil Kumar dhe Raghav Uday janë deklaruar të vdekur ndërsa vijojnë kërkimet për trupat e tyre të pajetë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur gjatë xhirimeve të një prej skenave të filmit të tyre të ri në rezervuarin e Thippagondanahalli pranë Bangalores këtë të diel, raporton “The Sun”.

Kliko per me shume info

Anil Kumar dhe Raghav Uday u hodhën nga një helikopter ndërsa fluturonte në ujë, por zhytja nuk ka shkuar sipas parashikimit dhe ndihma drejt tyre ka vonuar.

LEXO EDHE:  “Hajde e vëmë me bast 1 milion, merru me m’u ti, unë jam nana”, video virale përfshin dhe Sadikun dhe Bardhin

Një aktor i tretë që u hodh gjithashtu nga helikopteri, Duniya Vijay, u mbijetoi incidentit.

Raportohet se autoritetet indiane kanë nisur hetimet rreth ngjarjes dhe për të zbuluar arsyet përse nuk ishin marrë masat e nevojshme për t’i ardhur në ndihmë dyshes së aktorëve, trupat e të cilëve mendohet se janë në fund të rezervuarit.tch

LEXO EDHE:  Ermal Mamaqi emocionon me fjalët për Joelin

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here