Mbylli 14 mace në një shtëpi, e pabesueshme se çfarë ndodhi(Foto)

maceNjë ngjarje e jashtëzakonshme mendohet të ketë ndodhur në Australi. Bëhet fjalëpër fatin e 14 maceve të cilat përfunduan sim o smë keq. Mësohet se një grua, mbylli 14 mace brënda në shtëpinë e saj në Adelaide, këto kanë qenë aq të uritura aq sa kanë shqyer njëra-tjetrën. Mendohet se macet kanë qëndruar të mbyllura për një kohë të gjatë. Lajmin e bën me dije për mediat fqinjët, pasi sipas tyre era e rëndë që vinte nga kjo shtëpi ishte e tmerrshme. Ata menjëherë kanë kërkuar ndihmën e policisë , të cilët kane hyrë me forcë në shtëpinë e pabanuar. Mes mbetjeve të kafshëve fatmirësisht gjetën dhe një mace të gjallë por në gjendje shumë të rëndë.
Pronarja e shtëpisë, e cila thuhet se ka probleme të shëndetit mendor u dënua për mizori të kafshëve.

LEXO EDHE:  E RRALLË/ Më në fund në Shqipëri, regjistrohet për herë të parë fëmija...

 

Kliko per me shume info

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here