Zgjedhjet në Kolonjë/ Mbyllet procesi i votimit, ja sa ishte pjesëmarrja

zgjedhje-kolonjeSot janë mbajtur në Kolonjë zgjedhjet për kryetarin e ri të bashkisë. Ata kanë votuar mes Ilia Stefo nga ana e koalicionit të majtë dhe Dritan Hajro.

Procesi i votimit nisi në orën 07:00 në 36 qendra votimi. Janë 8 njësi administrative në Kolonjë, me 16 mijë votues me të drejtë vote.

Rreth orës 18:30 janë mbyllur zyrtarisht të 36 qendrat e votimit në Bashkinë e Kolonjës. Pjesëmarrja në votime sipas të dhënave paraprake ka arritur në 49.6%. Me dorëzimin e të gjithë procesverbaleve dhe dorëzimin e kutive të votimit, pritet që të nisë numërimi i votave.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Jul Deda reagon ashpër ndaj Ramës: Hapi sytë, 18 shkurti s`ka lidhje me 21 janarin

Aktori Julian Deda ka reaguar ne fazen e tij zyrtare ne Fb ...