Mbyllen aplikimet për lotarinë amerikane, ja kur shpallen fituesit

lotariaaaJanë mbyllur pasditen e djeshme aplikimet për lotarinë amerikane të vizave. Për më tepër se një muaj, qytetarët shqiptarë patën mundësinë të aplikonin për të siguruar një vizë qëndrimi në Shtetet e Bashkuara.
Informacioni për fituesit pritet të shpallet pas datës 2 maj 2017. Të përzgjedhurit e Lotarisë duhet të përpiqen t’i dёrgojnë dokumentet nё Seksionin Konsullor mbi dy javё pёrpara datёs së tyre tё takimit.

Një numër i madh shqiptarësh kërkojnë të emigrojnë çdo vit në Shtetet e Bashkuara, duke u bërë pjesë e lotarisë amerikane.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

VIDEO/ Ja si ka ndryshuar Tirana në 32 vite (1984-2016)

VIDEO/ Ja si ka ndryshuar Tirana në 32 vite (1984-2016)

Në bashkëpunim me Autoritetin Amerikan të Gjeologjikës (USGS), NASA-n dhe TIME, Google ...