Mbërrin e vdekur në urgjencë, familjarët shkatërrojnë spitalin

itali-spitalNjë ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali. Mjekët dhe infermierët e spitalit në qytetin e Acerra-s, afër Napolit, raportojnë se janë gjendur të papërgatitur nga sjellja e disa familjarëve që kishit humbur njeriun e tyre të zemrës, pasi nisën të shkatërronin gjithçka që u dilte para.
Ffamiljarët e janë tronditur një ditë më parë dhe kanë përjetuar momente paniku, kur familjarët e një gruaje që mbërriti e vdekur në urgjencë humbën kontrollin dhe shkaktuan dëme të mëdha në institucionin shëndetësor. Sipas mediave italiane, raportohet se gruaja, e cila kishte mbërritur e pajetë në spital, kishte vdekur për shkaqe natyrale.
Por pasi morëm lajmin e hidhur, djemtë dhe të afërmit e gruas, dolën jashtë kontrollit duke shkatërronin gjithçka, në një kohë kur mjekët ishin duke u dhënë ndihmën e parë dy pacientëve që kishin ardhur me urgjencë. Duke marrë shkas nga kjo situatë, mjekët dhe infermierët të fiksuar qendrorin të mbyllur nëpër dhoma deri sa të vinte policia. Fill pas këtij episodi, drejtori i spitalit të Acerra-s kërkoi që në institucionin e tij të ndërtohet një korridor sigurie për të shmangur ngjarje të tilla të dhunshme.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Zgjedhjet parlamentare në Malin e Zi, 13 serbë pranojnë tentativën për grusht shteti

Trembëdhjetë qytetarë serbë, të dyshuar për përgatitje të grusht shtetit në Mal ...