Kompania japoneze prezanton makinën, Mazda 3 super-ekonomike

MAZDA-3E qetë dhe dinamike, modeli 1.5 turbodiesel konsumon pak dhe ndjek cilësitë spikatëse të veturës japoneze. Mjaft interesante pajisjet e sigurisë Modeli crossover CX-3, ka lënë një përshtypje të mirë.

Por tani turbodieseli 1.5 Skyactiv-D me 105 kf arrin të zgjerojë ofertën me naftë të Mazda3, deri më tani e kufizuar me motorin 2.2 me 150 kf: kompaktja Japoneze mund të përballet më së miri me rivalet e segmentit C, të cilat janë mbështetur mbi variantet 1.5-1.6 litra.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Zbulohen dy risite me te medha te iPhone 8

iPhone 8 nuk do të dale ne treg deri në shtator, por ...