Ja çfarë masash sigurie janë marrë për ndeshjen Shqipëri-Izrael (FOTO)

policet-elbasanMasa ekstreme sigurie janë marrë prej ditësh me qëllim shmangien e ndonjë incidenti të pakëndshëm gjatë qëndrimit të kombëtares izraelite në Shqipëri.

Forca të shumta të policisë kanë dalë në rrugë, duke qenë madje edhe të armatosur. Përpos kësaj, policët kanë pasur edhe qenë antieksploziv me vete. Shumë rrugë janë bllokuar në prag të sfidës mes Shqipërisë dhe Izraelit. Stadiumi ku do të luhet ndeshja do të mbikqyret nga snajperistë, ndërkohë cdo tifoz që do të hyjë në stadium do ti nënshtrohet një kontrolli të imtësishëm.

LEXO EDHE:  Gruaja gjen të shoqin të varur me litar, më pas policia zbulon se...
Kliko per me shume info

Gjithë këto masa janë marrë për shkak të dyshimeve për sulme të mundshme terroriste.

Për të mbuluar aktivitetin, janë angazhuar rreth 2 000 policë dhe garda.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here