Mallakastër, shpërthen pusi i naftës, zjarrfikësit nuk ndërhyjnë dot, alarmohen banorët

zjarrfikese15Një tjetër shpërthim në pus nafte regjistrohet në vend. MËsohet natën e shkuar një pus nafte në Drenovë të Mallakastrës ka shpërthyer duke alarmuar banorët e zonës.

Nga shpërthimi i fuqishëm, mësohet së sasi të mëdha gazi dhe nafte kanë vërshuar jashtë. Situata është ende jashtë kontrollit, pasi edhe zjarrfikësit nuk kanë mundur të ndërhyjnë për shkak të rrezikshmërisë së lartë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Rrezik nga gjakmarrja, vrasësi nga Burreli fiton gjyqin, nuk ekstradohet në Shqipëri

Një shqiptar i gjymtuar, i akuzuar per vrasje, perdori ligjet e të drejtave ...