Malaga ndal Barcelonën

malaga-barcelonaMalaga e ka tronditur Barcelonën, duke ia marrë një pikë midis “Camp Nout”.

“Blaugranat” dhe Malaga kanë luajtur pa gola të shtunën në “Camp Nou”, në kuadër të La Ligës.

Edhe pse skuadra e Barcelonës e kishte iniciative në terren shumicën e lojës, megjithatë, kampionët në fuqi nuk ia dolën që të paktën një herë ta dërgojnë topin në rrjet, madje, skuadra mysafirë nga minuta e 68-të luajti më një lojtar më pak pasi që u “skuq” Llorente.

Barcelona renditet e dyta me 26 pikë, një më pak së lideri i tabelës, Real Madrid, kurse, Malaga është e dhjeta me 16 pikë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Zbulohet data e miqësores së radhës për Kombëtaren shqiptare

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur akordin për ndeshjen miqësore për datën ...