Makthi i Gjermanëve, kapet banda e ‘’skifterëve’’ shqiptarë prej 7 personash(Foto)

policia-gjermaneShqiptarët janë kthyer një tmerr në Gjermani. Bëhet fjalë për 7 persona të cilët dyshohet të jenë autorë të 65 vjedhjeve.

Mediat në gjermani shkruajnë se banda e shqiptarëve të arrestuar, identiteti i të cilëve nuk bëhet i ditur, janë të moshave 21 dhe 45 vjeç. Ndërkohë, bëhet e ditur se banda kriminale e shqiptarëve vepronte në Bon, por edhe në zonat përreth si në Koln e Bad Breisig (Rheinland-Pfalz).

Në kuadër të operacionit të koduar ‘Dritarja’, kreu i hetimit, Mark Patrick Luck theksoi se të gjithë të dyshuarit e implikuar në këtë rrjet u është refuzuar azili, ndërsa janë në pritje të procedurave për dëbim nga Gjermania. Të njëjtat burime theksojnë se shqiptarët akuzohen për një seri vjedhjesh me dhunë; 47 apartamente dhe 18 makina.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitjet e Rinasit, pendohet ‘truri’ i bandës, tregon emrat e bashkëpunëtorëve

I cilësuar si truri i grabitjeve, Admir Çerpija pranon përfshirjen në dy ...