Kjo është supermakina e blinduar që do ruajë Donald Trumpin

Kliko per me shume info

makina-trumpNjë thesar i vërtetë sigurie, e gjatë 5.5 metra dhe pesha e së cilës i kalon 7 ton, është kjo limuzina që do të jetë në dispozicion të Donald Trump gjatë presidencës së tij në Shtëpinë e Bardhë.

makina-obamaE njohur ndryshe si “The Beast” (Bisha), limuzina e zezë është më e blinduara në botë dhe është e përbërë nga hekuri, alumini, titani dhe materiale të tjera qeramike. Dritaret e saj janë aq të forta sa të një avioni Boeing 757, duke qenë në gjendje që ti shpëtojë pasagjerët nga një sulm i mundshëm kimik dhe nga hedhja e eksplozivit. Në limuzinë ekziston edhe një sistem anti-zjarr, si ai që ndodhet në një makinë gare, ndërsa serbatori është i blinduar. Ndërkohë shoferi i saj ka në dispozicion një sistem vizioni për natën, në mënyrë që të drejtojë edhe në errësirë të plotë.

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here