Magazina me 4.2 ton kanabis, gjykata liron 9 të arrestuarit: Kujtonim se ishe sherebelë

1
Kliko per me shume info

policia-lezheeeGjykata e Lezhës la të lirë nëntë nga 11 të ndaluarit në magazinën e drogës në Rrëshen.

Të dielën do të jepet masa e sigurisë për personat e tjerë që u kapën gjatë operacionit “Befasia”.

Njëri nga te liruarit është Gjovan Ndoj 47 vjeç. per kete shtetas, gjykata caktoi masen detyrim paraqitje. Ky shtetas tregoi se varferia dhe papunsia e kanë detyruar që të bëjnë këtë punë.

Nderkohe alibia e grave dhe punëtorëve që janë ndaluar nga ana e policise, ishte se e dinin për sherebelë bimen me te cilin punonin tek magazina ne rreshen.

Shtetasja Siela Bulica punontë në magazinen e droges. Ajo tha se punonte në sherebelë e ndërsa shumë nga të afërmit e saj nisen të bënin këtë punë për shkak të varferisë dhe papunësisë.

Familjaret e të arrestuarve kërkuan nga gjykata që të lirohen të afërmit pasi nuk kanë kryer ndonjë krim por kanë punuar për bukën e gojës.
magazina-droges

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here