Manchester United synon ti rrëmbejë yjet Atletico Madridit

atleticooTrajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho është duke përgatitur një plan që t’ia merr Atletico Madridit, tre yjet e saj.

Sipas mediave angleze, klubi nga “Old Traffordi” është i interesuar për Yannick Ferreira Carrasco, Jose Gimenez dhe Antonio Griezamnn.

Griezmann edhe në tregun e kaluar ka qenë i lidhur me kalimin tek “Djajtë e Kuq”, por francezi vendosi t’i qëndrojë besnik skuadrës madrilene.

Mirëpo, verën që vjen Griezmann bashkë me dy bashkëlojtarët e tij, Carrasco e Gimenez mund të transferohen tek Unitedi.

Raportohet se United është duke përgatitur një plan për të blerë treshen e skuadrës nga “Vicente Calderone”, treshe kjo që admirohet nga Mourinho.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Benzema i lë vendin Cavanit te Real Madrid?

Do të qëndrojë, apo do të largohet Karim Benzema nga Reali i ...