Përballja me Shqipërinë, shihni si luten futbollistët e Izraelit

izraeliKombëtarja shqiptare përballet sot me Izraelin në 20:45 në stadiumin Elbasan Arena. Të dyja ekipet luftojnë sot në fushën e blertë për të marrë 3 pikë e për të fituar vendin e tretë në grup. Federata e Izraelit ka publikuar një video ku futbollistët izraelitë shihen teksa luten në gjuhën e tyre, ndoshta pjesë e lutjes është edhe dëshira për të mundur kuqezinjtë në fushë sonte.

Ndeshja Shqipëri-Izrael, është shoqëruar me masa të forta sigurie nga ana e Policisë së Shtetit, ndërsa prej orës 17:00 është mbyllur edhe lëvizja nga tuneli Tiranë-Elbasan.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Milan arkëton tri pikë ndaj Sasuolos

Milani ka arritur të mposhte Sasuolon dhe të marrin një 3-pikësh të artë, ...